Navigace
Návštěvnost
TOPlist

TESAŘÍK KROVOVÝ

 

 Tesařík způsobuje škody nejčastěji na zabudovaných, jehličnatých  dřevinách, a proto patří k nejvážnějším škůdcům stavebního dřeva.

Před samotnou sanací je nutné provést důkladnou kontrolu všech dřevěných prvků v objektu a určit rozsah napadení. Pokud je napadení rozsáhlejší, doporučujeme sanovat všechny dřevěné prvky, pokud je napadení v počátečním stádiu, lze sanovat pouze prvky napadené. V případě, že bude do krovu zabudována půdní vestavba, doporučujeme mikrovlnami sanovat celý krov, pokud se zjistí i sebemenší napadení tesaříkem.   

Likvidaci tesaříka mikrovlnnou technologií 
provádíme v každé dřevní hmotě, v krovech, stropních trámech, podlahách,  i dřevěných zdech.  

Sanace nespočívá pouze  v jeho likvidaci mikrovlnami. Při těchto službách provedeme jak odstraněni poškozené dřevné hmoty, tak následný preventivní nástřik veškerých dřevěných prvků fungicidním a insekcitidním  přípravkem, aby se napadeni v budoucnu neopakovalo. 

Odstraníme všechny příčiny napadení dřevěných konstrukcí škůdci. Provedeme všechny potřebné stavební úpravy a vytvoříme v objektu takové hydroklimatické podmínky (izolace,  větrání, temperování apod.), aby v budoucnu nedocházelo  k opětnému vytváření podmínek pro reinfekci.

V případě zájmu o jiný způsob likvidace nabízíme likvidaci prostředkem XiLiX

                     Fotografie trámu po 40 minutách zahřívání. 

  

Dřevo napadeno mra...
Dospělý jedinec se...
napadená krokev
napadený trám larv...
napadení larvami t...
napadené podlahové...
napadená pozednice
napadená stojka
napadený vázný trá...
napadené trámy sto...
napadený krov
tesařík krovový
velký rozsah napad...
viditelné požerky ...
zničený trám působ...