Navigace
Návštěvnost
TOPlist

Likvidace dřevokaznýh hub a plísní

Mikrovlnnou technologií zahubíme ve dřevě, zdech, násypech apod. všechny mikroorganizmy a dřevokazné houby všech druhů až do hloubky 1m.

Likvidace dřevomorky nebo jiné houby mikrovlnnou technologií nemá význam pokud se neodstraní všechny příčiny zavlhání zdiva.

Proto sanace nespočívá pouze v likvidaci dřevokazných hub. Při těchto službách provedeme odstraněni poškozené dřevní hmoty nebo výměnu totálně degradovaných prvků.

Provedeme preventivní nástřik veškerých dřevěných prvků fungicidními prostředky, aby se napadeni v budoucnu neopakovalo.

Odstraníme všechny příčiny napadení dřevěných konstrukcí škůdci. Provedeme všechny potřebné stavební úpravy, aby se v budoucnu již další výskyt neopakoval. Vytvoříme v objektu takové hydroklimatické podmínky (izolace, drenáže, větrání, temperování apod.), aby nedocházelo k opětnému zvyšovaní vlhkosti a tím k vytváření podmínek pro reinfekci.

Praktické využití mikrovlnné technologie:

Při likvidaci dřevokazných hub všech druhů (nejčastěji dřevomorka domácí) v chatových domcích, obytných i průmyslových budovách, ve stodolách, v kostelech, na zámcích a hradech je mikrovlnný program mnohonásobně účinnější a několikanásobně levnější než klasické metody. Není nutná výměna či demolice napadených částí.

Při likvidaci plísní a hub po haváriích, povodních, po požárech mikrovlnnou metodou rychle vysušené prostory mohou začít plnit svou funkci ihned po rekonstrukci .

Ošetření dřevěných předmětů (často značné sbírkové ceny) při napadení plísněmi a houbami (obrazy, starožitný nábytek apod.) zejména s ohledem na povrchovou úpravu, která nesmí být poškozena použitím chemikálií.

Výhodou oproti jiným metodám je, že není nutné měnit napadené dřevěné prvky, omítky, záklopy, násypy apod., což způsobuje, že je podstatně levnější.

Kde jsme všude pomohli