Navigace
Návštěvnost
TOPlist

Prevence

 postrik

Proč je důležitá prevence dřeva?

 Již naši předkové dobře znali vlastnosti různých druhů dřevin.
Znali dobře i vhodnou dobu určenou ke kácení dřevin.Těmito 
znalostmi eliminovali malou odolnost dřeva proti dřevokazným
škůdcům, jako jsou třeba dřevomorka domácí nebo tesařík krovový.  

V dnešní době tato moudra naších předků jsou již dávno zapomenutá. Mimo jiné i z toho důvodu je v dnešní době
dřevo méně kvalitní a více náchylné k napadení dřevokaznými škůdci. 

Prevence by měla být nejdůležitější součástí ochrany dřeva před napadením dřevokaznými škůdci. Musí být dodrženy základní hydroklimatické podmínky, aby nedocházelo ke zvyšování jeho vlhkosti, která následně může vyvolat infikování různými škůdci.

Vzhledem k zajištění dostatečné a trvanlivé životnosti dřeva musí být proto dřevěné konstrukce i výrobky ze dřeva chráněny chemickými fungicidními a insekticidními prostředky.
Ochrana dřeva umožňuje zachovat nebo zvýšit přirozenou trvanlivost dřeva případně dokonce zlepšit užitkové vlastnosti dřeva. 

Poradíme Vám jak dřevo správně ošetřit, aby nedocházelo k napadení dřevokazným hmyzem.

Poradíme, jak provést stavební úpravy dřevěnek, chatek či obytných domů, aby nedošlo k infikaci dřevokaznými houbami.

Při prevenci zjistíme, zda jsou v objektu vytvořeny podmínky pro šíření dřevokazných škůdců. Pokud ano, poradíme, jak postupovat při řešení těchto problémů. Případné napadení zlikvidujeme v počátečním stádiu.

Při prevenčních prohlídkách:

Zjistíme, zda není objekt napaden dřevokaznými škůdci. Pokud je napaden navrhneme nejoptimálnější řešení jeho likvidace.
Změříme vlhkost dřeva a vlhkost vzduchu. Pokud přesahují normy, navrhneme technické řešení, jak tuto vlhkost snížit.
Zkontrolujeme stav střešní krytiny, izolací, okapů. Pokud je stav narušen, navrhneme způsob opravy.
Preventivní prohlídky jsou velmi důležité na památkách, kostelech, zámcích a podobných objektech . Cílem je zjistit případné poruchy na střešních krytinách, okapech, izolacích a předejít tak napadení dřevokaznými škůdci, případně je zlikvidovat v počátečním stádiu.

S prevenci je také velmi důležité počítat:

Před započetím prácí při půdních vestavbách, aby byl odstraněn tesařík krovový, který může obložené a zateplené krovy totálně zlikvidovat.
Po povodních nebo poruchách vody, příp. topení s cílem odhalit včas případný výskyt dřevomorky domácí, aby nenapáchala velké hmotné škody.
Před rekonstrukcí starších budov s cílem odhalit včas případný výskyt dřevomorky domácí, aby nenapáchala velké hmotné škody na nových podlahách, obloženích apod.

V rámci prevence před napadením dřeva dřevokaznými škůdci  rovněž provádíme chemické postřiky insekticidními a fungicidnímy prostředky. 

Používáme prostředky Adkalis Xilix, Bochemit, Lignofix, Deron a jiné.

zpět na služby