Dřevomorka domácí a její likvidace
V prví řadě ...nevěšte hlavu a neptejte se "proč já?".
Není to tak velký problém, jak se vám zdá! Sanaci jde řešit i přes pojišťovnu - víme jak.
Nabízíme vám: odbornou obhlídku plnou optimismu, na které zjistíme co se u vás děje. Na místě navrhneme řešení problému, vyhotovíme cenovou nabídku a po vašem souhlasu s touto nabídkou provedeme sanaci.
ALE HLAVNĚ!
Nevěřte sousedům a známým, nevěřte bludům na INTERNETU, že je to konec světa, že je třeba dům zbořit a postavit znovu, že není pomoci, protože většina obydlí ve vašem okolí je potencionálně ohrožená dřevomorkou, jen v nich nemá dostačující hydroklimatické podmínky pro volné šíření. Ale když ji objevíte na nic nečekejte a zavolejte nám.
Otálení se opravdu nevyplatí.
Je sice pravda, že ... dřevomorka domácí / Serpula lacrymans / je nejznámějším a nejnebezpečnějším škůdcem dřevěných konstrukcí, a je jedinou, která si svými „provazci“ dovede přivést potřebnou vláhu z jiných míst nebo si ji sama částečně metabolicky vyrobit a že se vyskytuje především v místech s dlouhotrvající vlhkosti...
...a že i naší předkové ze zoufalství o NÍ psali, viz Ottův slovník naučný:
„Ochranou proti ní jest pečlivě větrati příbytky, zvláště však toho dbáti, aby nejen stavební dřevo bylo suché, nýbrž i všechno ostatní stavivo. Prostředky v denních listech doporučované nezpomáhají; bují-li dřevomorka pouze na povrchu, ničí ji kreosot a karbolka. Ve sklepích a vůbec na temných místech naskýtá se dřevomorka v podobě chuchvalců s pěsť velikých, sněžně bílých, jež záhy se scvrkají, na vrcholku se vpadávají a jeví vnitřek nejprve žlutý, který však záhy zhnědne. Byty dřevomorkou napadené jsou škodlivy zdraví lidskému; prach výtrusný obtěžuje čich, kazí chuť a škodí očím i plícím. Z houby vychází puch ztuchlý, hnusný a omamující; spí-li člověk ve světnici, kde dřevomorka bují, ochuraví nezřídka i dosti nebezpečně.“
MOŽNÁ ALE PŘEDKOVÉ NEVĚDĚLI, ŽE DŘEVOMORKA JE SKRYTÁ VADA NEMOVITOSTI...čtěte zde
Ale my, v dnešní době, už víme, že podhoubí dřevomorky prorůstá nejen veškerou dřevěnou konstrukci, ale i podlahový násyp a dlažbu, nezastaví ji cihla ani beton. Nezničí ji pouze samotný chemický postřik či odříznutí od vody ani zabetonování. To vše její vegetaci pouze omezí. Vydrží čekat na přísun vláhy i několik let, aby mohla opět nabrat sílu a zlikvidovat vše dřevěné a ukázat svou sílu. Máme dokonce důkazy, že je schopna "hybernovat" i několik desítek let a v momentě ideálních hydroklimatických podmínek pro její růst, znovu zautočí, bohužel, bez předchozího varování.
A PROTO JE TŘEBA....
K sanaci dřevomorky přistupovat komplexně!
Dřevomorku spolehlivě v celém rozsahu napadení až do hloubky 1m, jsme schopni ekologicky zlikvidovat mikrovlnným ozářením.
JAK TO FUNGUJE V PRAXI najdete zde.
V případě podezření na výskyt houby provedeme konzultace a zjišťovací nález. Navrhneme vám ideální řešení pro váš příbytek a dohodneme co, kdy, kde a jak. Kde jsme všude pomohli
Navrhneme a provedeme stavební úpravy, které směřují ke změně hydroklimatických podmínek a tímto zabrání dřevomorce v další opakované vegetaci.
Zabezpečíme zdivo, před opětovným napadením dřevomorkou, tlakovou injektáži přípravky fungicidními prostředky.
Provedeme desinfekci infikovaných prostorů Ozonem, který skutečně zahubí spory hub a plísní ve zbylé části objektu. Jak to funguje najdete zde
V případě potřeby navrhneme výkopové a bourací práce, vhodné hydroizolace, odvětrané podlahové systémy nebo odvětrané zdivo.
Likvidaci dřevokazných škůdců mikrovlnnou technikou se úspěšně zabýváme již víc jak 18 let. Ročně likvidujeme dřevokazné houby v až 90-ti objektech po celých Čechách, Moravě, Slezsku a Slovensku.
A proto žádné chmury a žádné strachy....jsme tady pro vás a chceme Vám pomoci.
Pár odpovědi na dotazy ohledně sanace dřevomorky čtěte zde
Více o dřevomorce domácí se dozvíte na stránce dřevokazné houby
O mikrovlnné technologii více na stránce teorie teorie
O výhodách mikrovlnné technologii oproti jiným metodám se dočtete na stránce výhody oproti jiným metodám
ZAHŘÍVÁNÍ ZDIVA MIKROVLNAMI - termokamera FLIR
PŘIJEDEME ZA VÁMI VŠUDE, NIKDE NENÍ DALEKO.