Navigace
Návštěvnost
TOPlist

Dřevomorka domácí a její likvidace 

V prví řadě ...nevěšte hlavu a neptejte se "proč já?".
Není to tak velký problém, jak se vám zdá! Sanaci jde řešit i přes pojišťovnu - víme jak.

Nabízíme vám: odbornou obhlídku plnou optimismu, na které zjistíme co se u vás děje. Na místě navrhneme řešení problému, vyhotovíme cenovou nabídku a po vašem souhlasu s touto nabídkou provedeme sanaci.

ALE HLAVNĚ!
Nevěřte sousedům a známým, nevěřte bludům na INTERNETU, že je to konec světa, že je třeba dům zbořit a postavit znovu, že není pomoci, protože většina obydlí ve vašem okolí je potencionálně ohrožená dřevomorkou, jen v nich nemá dostačující hydroklimatické podmínky pro volné šíření. Ale když ji objevíte na nic nečekejte a zavolejte nám.

Otálení se opravdu nevyplatí.
2021 06 23 09 optimized.10.34Je sice pravda, že ... 
dřevomorka domácí / Serpula lacrymans / je nejznámějším a nejnebezpečnějším škůdcem dřevěných konstrukcí, a je jedinou, která si svými „provazci“ dovede přivést potřebnou vláhu z jiných míst nebo si ji sama částečně metabolicky vyrobit a že se vyskytuje především v místech s dlouhotrvající vlhkosti...

...a že i naší předkové ze zoufalství o NÍ psali, viz Ottův slovník naučný:

„Ochranou proti ní jest pečlivě větrati příbytky, zvláště však toho dbáti, aby nejen stavební dřevo bylo suché, nýbrž i všechno ostatní stavivo. Prostředky v denních listech doporučované nezpomáhají; bují-li dřevomorka pouze na povrchu, ničí ji kreosot a karbolka. Ve sklepích a vůbec na temných místech naskýtá se dřevomorka v podobě chuchvalců s pěsť velikých, sněžně bílých, jež záhy se scvrkají, na vrcholku se vpadávají a jeví vnitřek nejprve žlutý, který však záhy zhnědne. Byty dřevomorkou napadené jsou škodlivy zdraví lidskému; prach výtrusný obtěžuje čich, kazí chuť a škodí očím i plícím. Z houby vychází puch ztuchlý, hnusný a omamující; spí-li člověk ve světnici, kde dřevomorka bují, ochuraví nezřídka i dosti nebezpečně.“

MOŽNÁ ALE PŘEDKOVÉ NEVĚDĚLI, ŽE DŘEVOMORKA JE SKRYTÁ VADA NEMOVITOSTI...čtěte zde

plodnice drevomorky rhisomorf drevomorky drevo  

Ale my, v dnešní době, už víme, že podhoubí dřevomorky prorůstá nejen veškerou dřevěnou konstrukci, ale i podlahový násyp a dlažbu, nezastaví ji cihla ani beton. Nezničí ji pouze samotný chemický postřik či odříznutí od vody ani zabetonování. To vše její vegetaci pouze omezí. Vydrží čekat na přísun vláhy i několik let, aby mohla opět nabrat sílu a zlikvidovat vše dřevěné a ukázat svou sílu. Máme dokonce důkazy, že je schopna "hybernovat" i několik desítek let a v momentě ideálních hydroklimatických podmínek pro její růst, znovu zautočí, bohužel, bez předchozího varování.

A PROTO JE TŘEBA....

K sanaci dřevomorky přistupovat komplexně!
Dřevomorku spolehlivě v celém rozsahu napadení až do hloubky 1m, jsme schopni ekologicky zlikvidovat mikrovlnným ozářením.

JAK TO FUNGUJE V PRAXI najdete zde. 

V případě podezření na výskyt houby provedeme konzultace a zjišťovací nález. Navrhneme vám ideální řešení pro váš příbytek a dohodneme co, kdy, kde a jak.  Kde jsme všude pomohli

Navrhneme a provedeme stavební úpravy, které směřují ke změně hydroklimatických podmínek a tímto zabrání dřevomorce v další opakované vegetaci. 

Zabezpečíme zdivo, před opětovným napadením dřevomorkou, tlakovou injektáži přípravky fungicidními prostředky.

tlaková impregnace...
detail na pakry
tlaková impregnace...
tlaková impregnace
působení přípravku...

Provedeme desinfekci infikovaných prostorů Ozonem, který skutečně zahubí spory hub a plísní ve zbylé části objektu. Jak to funguje najdete zde

V případě potřeby navrhneme výkopové a bourací práce, vhodné hydroizolace, odvětrané podlahové systémy nebo odvětrané zdivo.

Likvidaci dřevokazných škůdců mikrovlnnou technikou se úspěšně zabýváme již víc jak 18 let. Ročně likvidujeme dřevokazné houby v až 90-ti objektech po celých Čechách, Moravě, Slezsku a Slovensku.

A proto žádné chmury a žádné strachy....jsme tady pro vás a chceme Vám pomoci.

Pár odpovědi na dotazy ohledně sanace dřevomorky čtěte zde
Více o dřevomorce domácí se dozvíte na stránce dřevokazné houby 
O mikrovlnné technologii více na stránce teorie teorie
O výhodách mikrovlnné technologii oproti jiným metodám se dočtete na stránce výhody oproti jiným metodám

ZAHŘÍVÁNÍ ZDIVA MIKROVLNAMI - termokamera FLIR

PŘIJEDEME ZA VÁMI VŠUDE, NIKDE NENÍ DALEKO.